Metoda Pilates, kliniczne zastosowanie w fizjoterapii

Poznaj kliniczne zastosowania w fizjoterapii Metody Pilates.

  • Organizator: Masaż Tkanek Głębokich
  • Miasto: Wrocław
  • Data rozpoczęcia: 2020-11-14 (pozostało: 49 dni)
  • Czas trwania: 2 dni
cena
1000.00

Opis szkolenia

Podstawą koncepcji są aktywne, ukierunkowane ćwiczenia oparte na anatomii, kinezjologii i neurofizjologii. Terapeuta metody Pilates leczy nie tylko ciało, ale także umysł pacjenta. Liczy się przemyślany i świadomy ruch. W praktyce ma zastosowanie podczas terapii wielu schorzeń w ramach aktywnego podejścia kinezjoterapeutycznego.

Szkolenie ma na celu zapoznanie z podstawowymi zasadami metody Pilates, ćwiczeniami oraz z jej praktycznym zastosowaniem w kinezyterapii. Celem szkolenia jest także wyposażenie fizjoterapeutów w praktyczne umiejętności zastosowania elementów metody Pilates w pracy z pacjentami.

Kluczową ideą metody Pilates w jej zastosowaniu w kinezyterapii jest praca na głębokiej stabilizacji. Uczestnicy dowiedzą się jak aktywować centrum ciała, jak oddychać trójwymiarowo, poznają podstawowe ćwiczenia metody Pilates oraz nauczą się jak je dobierać do pracy z poszczególnymi problemami zdrowotnymi.

Czemu warto wybrać nasze szkolenie?

Szkolenia odbywać się będą w nowoczesnych studiach Pilates w całym kraju, w których uczestnicy będą mieli możliwość poznania i wypróbowania specjalistycznego sprzętu (wałki, koła, taśmy, duże i małe piłki), a przede wszystkim profesjonalnych urządzeń - korektora kręgosłupa, krzesła, beczki, reformera i Cadillaca.

W rehabilitacji przede wszystkim sprawdza się reformer i Cadillac, gdzie poprzez system sprężyn, poręczy i rękojeści tworzy się zamkniety łańcuch kinematyczny dla ćwiczeń. Pozwalają one również na trakcję i pomoc w stabilizacji w trakcie wykonywania ćwiczeń.

Współpraca:
RehaTrainer Sp. z o.o.
90-151 Łódź, ul. Muszyńskiego 2/3.02

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

-

Terminy

14
lis
2020
15
lis
2020

Program

Pilates – charakterystyka, historia, podstawowe zasady, w tym stabilizacja centrum (środkowanie). Sprzęt. Literatura.

Kluczowe punkty w praktyce: Oddychanie wg Pilates, neutralna pozycja miednicy a pozycja imprint, ustawienie klatki piersiowej, pozycja głowy i szyi, ustawienie łopatek – praktyka ćwiczeń podstawowych oraz korygowanie popełnianych błędów.

Część teoretyczna i praktyczna: Centrum – anatomia, biomechanika, palpacja mięśni głębokich, ich aktywacja. stabilizacja statyczna a dynamiczna.

Ćwiczenia podstawowe: nauka podstawowych ćwiczeń w pozycji leżącej tyłem, przodem i bokiem – zajęcia praktyczne i diagnostyka błędów.

Trenerzy

Nowak Magdalena

Magdalena Nowak

mgr fizjoterapii

Miejsce realizacji

Miasto: Wrocław
Dokładne miejsce realizacji szkolenia zostanie określone w późniejszym terminie.

Organizator

Masaż Tkanek Głębokich
61-737 Poznań, ul. 27 Grudnia 9/8
  +48 662 310 264
  szkolenia.mtg@gmail.com
  masaztkanekglebokich.pl

Zdjęcia

Oceny i opinie

Jesteś absolwentem szkolenia i chciałbyć wystawić ocenę/napisać opinię ? Zaloguj się